Eğitim

İş Dünyasından Mesleki ve Teknik Eğitim Konusuna Yoğun Talep

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bursa’da bazı okullara ziyaretler gerçekleştirdi. Bu ziyaretler kapsamında açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuşmasında mesleki ve teknik eğitim konularına değindi.

BAKAN SELÇUK’TAN MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM TALEPLERİ AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk mesleki eğitim konusunda yapmış olduğu açıklamalarında ekip arkadaşlarıyla mesleki ve teknik eğitime zamanın ruhuna, dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmelere uygun bir şekilde yeni bir mantaliteyle, yeni bir paradigmayla bakmaya gayret ettiklerini bildirdi. İş dünyasından mesleki ve teknik eğitim konusundan ypun bir talep geldiğini dile getiren Bakan Selçuk bu konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu. 

“Biz bir adım attığımızda çevremizdeki iş dünyasından insanlar, iş insanları, akademik dünya, öğretmenlerimiz, sevgili meslektaşlarım hepsi koşar adım bize geliyorlar ve inanın yetişemiyoruz. Mesleki ve teknik eğitimdeki taleplere yetişemiyoruz. ‘Önümüzdeki süreçte biz de bu yeni modelde okullar kurmak istiyoruz, biz de destek olmak istiyoruz, iş garantili meslek liseleri ihdas etmek istiyoruz’ biçiminde çok büyük bir talep var Türkiye’de. Bu talebin artarak devam edeceğini ve buradaki klipte (törende izletilen meslek liseleri tanıtım filmi) izah edilen biçimde bir ülke motivasyonu ortaya çıkacağını düşünüyorum.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir