Eğitim

İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav (2019-İSG 1. Dönem) Sonuçları Açıklandı

ÖSYM Başkanlığı tarafından İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına katılan adaylar için bir duyuru yayımlandı. Kurum tarafından yayımlanan duyuruda, söz konusu sınav için değerlendirmelerin tamamlandığı bildirildi. 

İSG 2019 1. Dönem sınav duyurusunda ayrıca sınavda sorulan soruların aday erişimine açıldığı ifade edildi. 

İSG 2019/1 SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı, 18 Mayıs tarihinde gerçekleştirilmişti. ÖSYM Başkanlığı sınav sonucuna ilişkin yapmış olduğu açıklamasında adayların sınav sonuçlarına 19 Haziran 2019 tarihinden itibaren ulaşabilecekleri bildirildi. Sınav sonuçlarını görüntülemek isteyen adaylar, ÖSYM’nin aday işlemleri sistemi üzerinden sonuçlarını görüntüleyebilecekler. 

Soru ve Cevapları Yayımlandı

Kurum yayımladığı ikinci duyurusunda sınav sonuçlarının açıklandığını hatırlatarak adayların soru ve cevaplara da erişim sağlayabilecekleri belirtildi. ÖSYM bu konuda şu ifadeleri kullandı.

”Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir