Eğitim

KYK Burs ve Öğrenim Kredisi Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Devlet tarafından sağlanan öğrenim kredisi ile burs imkanından faydalanmak isteyen öğrenciler başvurularını yapmaya başladılar. 16 Ekim tarihinde Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun internet sitesinden açılan başvuru ekranı şu dönemde sürüyor.

Peki lisans ve önlisans mezunu adaylar burs ve öğrenim kredisi başvurusunda en son ne zaman başvuru yapabilecekler? İşte başvuuru ve süreç detayları.

KYK BURS VE ÖĞRENİM KREDİSİ BAŞVURULARI

2019-2020 öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf (ön lisans, lisans, özel yetenek, ek kontenjan, yüksek lisans ve doktora) öğrencilerinin burs/kredi başvuruları e-Devlet aracılığıyla yapılacak.

Öğrenciler başvruuda bulunmak için KYK’nin internet sitesinden yada e-Devlet’in kurumsal sekmesinden başvurularını yapabilecekler. Bunun için KYK’nın sisteminden başvuru yapacaklar, sisteme e-Devlet şifreleri ile giriş yapacaklar. Sistemde öğrencilerin adına açılan bir form çıkacak.

Bu formda yer alan eksik alanları kendilerine göre dolduracak olan adaylar daha sonra tüm bilgileri kontrol edecekler. Tüm bilgilerim doğru her alanın eksiksiz dolu olduğundan emin olan adaylar başvurularını onaylayacaklar. Başvuru işlemleri için 14 Ekim tarihinde başlayan süreç 24 Ekim tarihinde sona erecek. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir