Eğitim

KYK Yurt Başvuruları Ne Zaman Bitiyor? Yurt Başvurusu Nasıl Yapılır?

Üniversiteyi kazanan öğrencilerin bir kısmı kayıtlarını tamamladı ve sırada yurt telaşı var. halihazırda KYK yurt başvuruları da devam ediyor. KYK yurt başvurusu yapmak için öğrencilerin biraz çabuk olmaları gerekiyor.

 KYK takvimine göre başvurular kısa süre içerisinde bitecek. KYK yurt başvuruları ne zaman bitiyor? KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak ve hangi öğrenciler başvurabilecek? detayları haberimizde bulabilirsiniz. KYK açıkladığı takvime göre 21 Ağustos’ta başlayan başvuruları 26 Ağustos saat 23.59’a kadar sürecek.

Başvurular sadece e-devlet üzerinden yapılacak. 2019-2020 eğiti öğretim yılında ilk defa bir Yükseköğretim programına kayıt yaptıran hazırlık ve 1. sınıf öğrencileri ve yükseköğretim kurumunda eğitimine devam eden öğrenciler Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde eğitim görmekte olan öğrenciler yurt başvurusunu yapabilecekler.

 KYK yurt başvuru sonuçları geçen yıl 13 Eylül tarihinde açıklanmıştı. Bu yılda 2019 yurt başvuru sonuçlarının Eylül ayında açıklanması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir