Eğitim

LGS Birinci ve İkinci Oturum Saatleri! Sınav Saat Kaçta Bitecek?

Liselere Geçiş Sınavı birinci ve ikinci oturumlarının ne zaman başlayacağını ve ne kadar süreceğini sizlerle paylaşıyoruz.

LGS KAÇTA BAŞLADI, KAÇTA BİTECEK?

Liselere Geçiş Sınavı için sınava giren adaylar sabah 9.30 itibariyle sınava girdiler. İlk olarak sözel bölümden sınava katılan öğrenciler burada 50 soru cevaplandıracaklar. Bu 50 soru için öğrencilere 75 dakika süre verilecek. 

Daha sonra öğrenciler saat 11.30’da ikinci oturuma katılacaklar. Burada sayısal sorulara yanıt arayacak öğrencilere ise 80 dakika süre verilecek. Bu sürenin dolması ile birlikte öğrenciler saat 12.50 gibi sınavı tamamlayacaklar. 

LGS’nin ilk oturumunda öğrenciler sözel bölümden 8’inci sınıf Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sınavlarından sorumlu olacaklar. İkinci oturumdaysa öğrenciler; Matematik ve Fen Bilimleri sorularını cevaplayacak.

İKİ OTURUM ARASINA DİKKAT

LGS’ye katılan öğrencilere iki oturum arasında ki 45 dakikada ne yapmaları gerektiği Eğitim uzmanı Sadık Gültekin’nden geldi. NTV’de yer alan habere göre Gültekin öğrencilere şu tavsiyede bulundu. ”İki oturum arasındaki süreçte sınavla ilgili bir şey konuşulmasın. Çünkü insan beyni yalnız kaldığında ya da bir şey konuştuğunda yüzde 80 geriye sarar. Olumsuz konuşulur. Başbaşa geldiklerinde hemen sınav konuşulacaktır. Moral bozulacaktır, kaçınsınlar, konuşmasınlar. Gerekirse yalnız kalsınlar, konuşma başladığında arkasını dönüp gitsinler.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir