Eğitim

LGS Sınavı Saat Kaçta Başlıyor, Ne Kadar Sürüyor, Kaçta Bitiyor?

Türkiye geneli 81 şehirde 1 milyona yakın öğrenci için LGS heyecanı başladı. 1 Haziran tarihi itibariyle sınava katılım gösterecek öğrenciler LGS’den başarılı olmak adına ter dökecekler.

Liselere Geçiş Sınavı ile başarılı olmak ve iyi bir lisede eğitim almak isteyen öğrenciler için sınava ilişkin tüm bilinmesi gereken detayları madde madde sizlere aktarıyoruz. 

2019 LGS SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK, KAÇTA SONA ERECEK?

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) iki oturumdan meydana gelecek. İlk oturum sabah 09.30’da  başlayacak ve bu oturumda öğrenciler, Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sınavlarından sorumlu olacaklar. İkinci oturum ise öğleden önce 11.30’da başlayacak. Bu oturumda öğrenciler Matematik ve Fen Bilimleri sorularına yanıt arayacaklar. Öğrenciler iki oturumda toplam 90 soru yanıtlayacaklar. Sözel bölümden 50 soru yanıtlayacak olan adaylar, sayısal bölümden 40 soru yanıtlayacaklar. 

Sınav Giriş Belgesi Alma

LGS için sınav giriş belgesi çıkarmak isteyen öğrenciler kayıtlı oldukları okul idarelerine başvurup sınav giriş belgelerini alabilecekler. Merkezi sınav, 1 Haziran 2019 Cumartesi günü yurt içi ve yurt dışı tüm sınav merkezlerinde gerçekleştirilecek. 

SINAV KAÇTA BİTECEK?

LGS için sınava giren öğrenciler ikinci oturuma 11.30’da girecekler. Bu oturumda 40 soru cevaplandıracak öğrencilere 80 dakika verilecek. Sınav ise 12.50’da sona erecek. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir