Eğitim

Lisans ve Önlisans Öğrencileri İçin KYK Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuru Tarihi

Yükseköğrenim Kredi Yurtlar Kurumu 2019 yılı burs ve öğrenim kredisi başvuruları son dönemlerde oldukça araştırılan konuların başında geliyor. 2019 yılında üniversiteyi kazanan öğrenciler ile ara sınıf öğrencileri KYK’dan burs ve öğrenim kredisi almak için süreci takip ediyorlar.

Kamuilanlari.com olarak bizlerde bu haberimizde siz okuyucularımıza adayların başvurularını ne zaman yapacaklarını değerlendiriyoruz. İşte 2019 yılı KYK burs başvurularına ilişkin detaylar.

2019 YILI KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI

2019 yılında burs ve kredi almak isteyen öğrenciler için müjdeli haber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamasında 2019 yılında burs ve kredi için zam kararı alındığını ifade etmişti. Bu çerçevede öğrencilere 2019 ve 2020 yılı eğitim döneminde aylık 500 TL ödenecek.

Burs ve öğrenim kredisinde en merak edilen konu ise başvuru işlemlerinin ne zaman başlayacağı. 

Bu konuda 2018 yılına bakıldığında başvuruların Ekim ayının üçüncü haftasında 14 Ekim ile 18 Ekim arasında alındığı görülüyor. Önlisans ve lisans öğrencilerinin 2019 yılında da başvurularını yine aynı dönem içerisinde yapması bekleniyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir