Eğitim

Lise ve Önlisans Mezunu Adaylar 2019’da KPSS’ye Girecekler Mi? KPSS Tarihleri Ne Zaman?

İş arayan adayların ilk tercihi devlet kurumlarında memur olmak. Bunun için uzun yıllar çalışan adayların ilk hedefi ise Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan yüksek bir puan almak. Adaylar bunu başarabilmek ve KPSS’den yüksek bir puan almak için önemli uğraşlar veriyorlar. 

Bu çerçevede KPSS ile ilgili her haberi yakından takip eden adaylar için KPSS tarihlerini bir kez daha siz okuyucularımıza hatırlatıyoruz. 

LİSE VE ÖNLİSANS KPSS NE ZAMAN YAPILACAK?

Memur olma hayali kuran gençler Kamu Personeli Seçme Sınavına eğitim durumlarına göre katılım gösteriyorlar. Ortaöğretim KPSS, Lise KPSS ve Lisans KPSS olarak olarak düzenlenen sınav ÖSYM aracılığıyla gerçekleştiriliyor. 

Bu çerçevede;

Lise Mezunu adaylar için bir önceki KPSS 2018 yılında gerçekleştirildi. Adaylar Ekim ayında girdikleri sınav sonucuna göre halen devam etmekte olan alımlara başvuru yapabiliyorlar. Lise mezunları için ise 2019 yılında KPSS düzenlenmeyecek. Bundan sonraki ilk lise mezunu KPSS 2020 yılının Ekim ayında yapılacak. Bilindiği üzere lise mezunu adaylar için KPSS 2 yılda bir yapılıyor. 

Önlisans Mezunu adaylar da lise mezunu adaylar gibi bir önceki KPSS’ye 2018 yılında girdiler. Kasım ayında düzenlenen sınav 2 yıl sonra yapılacak. Yani bundan sonraki Önlisans KPSS’de 2020 yılının Kasım ayı içerisinde olacak.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir