Eğitim

MEB 2019 LGS Mart Ayı Örnek Soru Kitapçığını Yayımladı

2019 yılında lise sınavlarına girecek olan öğrenciler çalışmalarına devam ediyor. Öğrenciler çalışmalarına devam ederken Milli Eğitim Bakanlığı da söz konusu sınava dair yeni duyurular yayımlıyor. 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) LGS’ye dair yayımladığı son duyurusunda Mart ayı örnek LGS sorularını yayımladığını ilan etti. MEB tarafından yayımlanan duyuru detayları sizlerle.

MEB’DEN 2019 MART AYI LGS SORU KİTAPÇIĞI

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı duyuru metninde; 2019 Liselere Geçiş Sınavı’na katılacak adaylar için Sözel ve Sayısal alanlarda olmak üzere örnek soruları açıkladığını duyurdu.

MEB tarafından yayımlanan Mart ayı örnek soruları, 2019 yılı için 6. örnek soru kitapçığı oldu. MEB tarafından yayımlanan örnek soru kitapçığının sayısal bölümünde 20 sayısal soru aday erişimine açıldı. Bu soruların 10 tanesi matematik, 10 tanesi de fen bilimleri alanından oldu. Sözel bölüm için yayımlanan soru kitapçığında ise Türkçe’den 10, . İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük alanından 5, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanından 5 ve İngilizce’den 5 soru yayınlandı. 

MEB ÖDSHGM tarafıdan yapılacak olan 2019 LGS; 1 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek. Adaylar örnek sorulara EB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün http://odsgm.meb.gov.tr/ internet adresinden ulaşabilecekler. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir