Eğitim

MEB 2019 LGS Şubat Ayı Örnek Soru Kitapçığını Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme Ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden Liselere Geçiş Sınavına (LGS) katılacak öğrencilere yönelik bir duyuru yayımladı. 

MEB tarafından ”Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınava Yönelik Şubat Ayı Örnek Soruları Yayımlandı” başlığıyla yayımlanan duyuruda, LGS için yeni örnek sorular ve cevapları paylaşıldı.

MEB 2019 LGS ÖRNEK SORU VE CEVAPLARI

Milli Eğitim Bakanlığı, 2019 yılında gerçekleştirilecek olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için bundan önceki süreçlerde 4 ayrı zamanda örnek soru kitapçıklarını yayımlanıştı. MEB daha önce 2018 Ekim, Kasım ve Aralık ayları ile 2019 yılı Ocak ayında  dört defa örnek soru ve cevapları yayınladı. Bu kitapçıklarda LGS’ye katılacak olan adaylara sınavda çıkabilecek soru tarzlarından örnekler verildi. 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme Ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Şubat ayı için yayımlanan örne soru kitapçığında da örnek 45 soru adaylara sunuldu. Bu 45 sorunun 25 sorusu sayısal bölüme ait, 20 soru ise sözel bölümden. 

Sayısal Bölüm için yayımlanan örnek sorular için TIKLAYINIZ

Sözel Bölüm için yayımlanan örnek sorular için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir