Eğitim

MEB 2019 LGS Tercih Sonuçlarını Açıkladı! Sonuç Sorgulama Ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile 2019 yılı Liselere Geçiş Sınavı (LGS) tercih sonuçlarının belli olduğunu duyurdu. 

MEB lise tercihinde bulunan öğrencilerin sonuçlarına Milli Eğitim Bakanlığı’nın sonuç sorgulama ekranı üzerinden öğrenebileceklerini duyurdu. İşte 2019 LGS tercihlerine dair detaylar;

MEB 2019 LGS TERCİHLERİNİ AÇIKLADI

MEB tarafından açıklanan LGS sonuçlarına dair elde edilen verilere göre; merkezi sınavla öğrenci alan fen, sosyal bilimler ve Anadolu liseleri yüzde 100 doldu. Sınavla öğrenci alan mesleki ve teknik Anadolu liselerinin geçen yıl yüzde 74 olan doluluk oranı bu sene yüzde 98’e yükseldi. Sınavsız yerleştirmenin birinci adımında öğrencilerin yüzde 91’i ilk üç tercihinden birine yerleşti.

LGS Tercih Sonuçları için TIKLAYINIZ

Sonuç Sorgulama İşlemleri

2019 LGS sonuçlarını öğrenmek için e-Okul sitesi üzerinden Veli Bilgilendirme Sistemi kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Sonrasında “Resimdeki Rakamlar”, “Öğrenci TC Kimlik Numarası”, “Öğrenci Okul Numarası” yazan boşlukları sırasıyla doldurup “Giriş” butonuna basmanız yeterli olacaktır. E-Okul sisteminin ikinci kısmında ise öğrenciye ait kişisel bilgiler doldurulacaktır.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir