Eğitim

MEB 2019 YKS Tercihleri İçin 13 Bin 985 Personel İle Rehberlik Hizmeti Verecek

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınavı sonuçları geçtiğimiz günlerde gece yarısı açıklanmıştı. ÖSYM tarafından açıklanan sonuçların ardından üniversite adayları başarı sıralamalarını ve puanlarına dir tüm detayları öğrendiler. 

YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından ise adaylar için artık süreci başlayacak. Bu çerçevede araştırma sürecine giren üniversite adayları için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan açıklama geldi. 

MEB’DEN ÖĞRENCİLERE REHBERLİK HİZMETİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercihleri için sağlanacak rehberlik hizmetine ilişkin açıklamalar Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un sosyal medya hesabından duyuruldu. 

Bakan Ziya Selçuk’un kendisine ait resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, bakanlığın  2019 YKS tercihleri 3 bin 960 komisyonda hizmet vereceği açıklandı. YKS tercihleri için bu komisyonlarda görev yapacak personel sayısı ise 13 bin 985 olarak duyuruldu. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Yapmış Olduğu Paylaşım

“YKS sonuçları açıklandı, öğrencilerimize tercih danışmanlığı hizmeti sunmak için 3 bin 960 komisyonda 13 bin 985 personelimiz ile öğrenci ve velilerimizin yanındayız. Öğrencilerimize, rehberlik alarak tercih yapmalarını önerir, öğretmenlerimize yol arkadaşlıkları için çok teşekkür ederim.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir