Eğitim

MEB Açıkladı! Liselere Geçiş Sınavı (LGS) Tarihi Belli Oldu!

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınav tarihi, 7 Haziran 2020 olarak belirlendi. 

SINAVA İLİŞKİN DEĞİŞİKLİK YOK!

Sınavla öğrenci alacak ortaöğretim  kurumlarına ilişkin iki oturum olarak düzenlenen sınavda soru sayısı, ders  dağılımları ve sınav süresinde değişiklik yapılmadı.

Sınavda, 8’inci sınıf öğretim programları esas alınacak. Aynı gün  yapılacak ve iki bölüm halinde uygulanacak sınavda çoktan seçmeli 90 soru  sorulacak. Birinci bölüm, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika,  ikinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacak.

ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞI HER AY YAYINLANACAK

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2019  yılında öğrencilere yardımcı olmak için örnek soru kitapçıkları yayımlamıştı.

Öğrenci, veliler ve okullar tarafından memnuniyetle karşılanan bu yeni  uygulamaya, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü bu yıl  da her ay örnek soru kitapçığı yayımlayarak devam edecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir