Eğitim

MEB Anlaşma Yeniledi! İnternetsiz Okul Kalmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türksat A.Ş. arasında devam iş birliği anlaşmasının kapsamı genişletildi. Bu çerçevede Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü le Trürksat arasında imzalanan sözleşmeli yenileme anlaşması için tören düzenlendi.

Düzenlenen bu törene Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç de katıldı. Reha Denemeç söz konusu tören kapsamında yapmış olduğu açıklamasında okullara internet sağlanması konusuna değindi. 

İNTERNETSİZ OKUL KALMAYACAK

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç tören kapsamında yapmış olduğu konuşmasında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm okullarda internet erişimi sağlanacağını söyledi. ilgiye erişim olmadan yeni nesillerin dünyayla rekabet edebilir hale getirilmesinin mümkün olmadığını belirten Reha Denemeç “İnternet erişimi olmayan okulumuz kalmayacak” ifadesini kullandı. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan da törene katılan isimler arasındaydı. Fatih Sayan tören kapsamında yapmış olduğu konuşmasında eğitimin teknolojiye entegre olma konusuna değinerek şu ifadeleri kullandı.

“Özellikle eğitimin teknoloji ile entegre olması noktasında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın altını çizdiği ve eğitimin özünde bir insan meselesi olduğu temelinden yola çıkarak belirlediği 2023 Eğitim Vizyonu sayesinde bugün eğitimde bambaşka fırsatların, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sunulduğunu ifade etmek isterim.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir