Eğitim

MEB AÖL 2019 Yılı 3. Dönem Sınav Sonuçlarını Hangi Tarihte Açıklayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılı 3. Dönem Açıköğretim Lisesi sınavlarına binlerce kişi katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nca 6 Temmuz ile 7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen AÖL sınavları için artık sonuçlar bekleniyor. Türkiye geneli on binlerce kişinin girdiği sınav sonuçlarına dair ise açıklama geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı AÖL sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını adaylara duyurdu. 

AÖL SINAV SONUÇLARI 1 AĞUSTOS TARİHİNDE AÇIKLANACAK

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan sınavtakvimine göre bakanlığı Ağustos ayı başında sonuçları duyuracak. MEB sınav takvimine göre sonuçların açıklanacağı tarih 1 Ağustos olarak duyuruldu. Sınav sorgulaması yapacak olan adaylar ise sonuçlarını kaç puan aldıklarını http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ adresinden öğrenilebilecekler.

Adaylar sınav sonuçlarını nasıl öğrenecekler?

2019 yılı 3. Dönem Açıköğretim Lisesi sınavlarına katılan adaylar 1 Ağustos tarihi itibariyle yukarıda yer alan Milli Eğitim Bakanlığı sonuç açıklama bağlantı üzerinden sorgulama ekranına ulaşacaklar. Burada yer alan ilgili alanlara Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarını girecek adaylar daha sona şifre ve güvenlik kodu ile sisteme giriş yapacaklar. Sisteme giriş yapan adaylar sonuçlarını ve kaç puan aldıklarını öğrenebilecekler. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir