Eğitim

MEB BİLSEM Sonuç Açıklama Tarihinin Değiştiğini İlan Etti

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 29 Mart tarihi itibariyle açıklayacağını ilan ettiği, BİLSEM sınavları sonuç açıklama tarihinde değişiklik yapıldığını duyurdu. Bakanlık yapmış olduğu açıklamasında BİLSEM sınav sonuçlarının 19 Nisan tarihinde açıklanacağını duyurdu. MEB sonuçların ertelenmesine neden olarak başvuruların yoğunluğu gösterdi. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan basın açıklaması ve duyuru metni detaylarını aşağıda paylaşıyoruz. 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Tarafından Yayımlanan Duyuru

”BİLSEM tanılama sürecinde gerçekleşen başvuru sayısının öngörülenin çok üzerinde olması nedeniyle grup tarama uygulama süreci uzatılmış, takvim değişikliği zorunlu hale gelmiştir. 25/12/2018 tarihinde onaylanan yeni takvim sosyal medya hesaplarımızdan paylaşılmıştır. Paylaşılan takvimde de belirtildiği üzere grup tarama uygulama sonuçlarının açıklanma tarihi 19 Nisan 2019’dur. Velilerimize ve öğretmenlerimize saygılarımızla duyurulur.”

BİLSEM Sınavları; Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından özel yetenekli olarak tanımlanan öğrencilere; yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitim vermek için uygulanıyor. 2019 yılı için gerçekleştirilen BİLSEM sınavları 19 Ocak tarihi ile 24 Ocak tarihleri arasında yapılmıştı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir