Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Eğitim

MEB Bursuyla 865 Öğrenci Lisansüstü Öğrenim İçin Yurt Dışına Gidecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bursuyla, Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme (YLSY) programı kapsamında yurt dışına gönderilecek olan 865 öğrenci belirlendi.

865 ÖĞRENCİ YURT DIŞINA GÖNDERİLECEK

Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonunda “Yurt Dışında Lisansüstü Öğrenim Bursu Kazanan Öğrencilere Yönelik Bilgilendirme ve Uyum Programı”gerçekleştirdi. Program kapsamında bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran öğrencilerin seçilme aşamalarına dair bilgi verdi. Bu aşamalara dair açıklamasında Mustafa Safran şu ifadeleri kullandı.”Yurt dışında lisansüstü eğitim almaya hak kazanan sizleri, üniversitelerinden en yüksek başarılarla mezun olan ve ALES’ten yüksek puan alan kimlikli, kişilikli, öz güveni yüksek öğrenciler olarak seçtik.” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran konuşmasında ayrıca yurt dışına gönderilen öğrencilerden büyük bir beklenti olduğunu vurgulayarak Türkiye’nin nitelikli personel ihtiyacına değindi.

Türkiye’nin Nitelikli Personele İhtiyacı Var

“Türkiye’de ilerleyen dönemlerde bu alanlarda yetişmiş veya yetişecek olan sizlere çok ihtiyacımız olacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı olarak eğitim sistemi üzerinde ciddi paradigma değişikliklerine gidiyoruz. Şimdiye kadar birçok konuda şikayet edilen eğitim öğretimdeki sıkıntılar ve eksiklikler nelerse bunların üstesinden gelmek için geniş bir paydaş grubu çalışmasıyla yeni değişimler ve önemli gelişmelere Bakanlığımızı hazırlamak istiyoruz. Bu paradigma değişikliği konusunda en büyük katkıyı sizlerden bekliyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir