Eğitim

MEB Liselere Geçiş Sınavı (LGS) Sonuçları Açıklandı! Doğru Yanlış Sorgulama Ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Haziran başında gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sınavı sonuçlarının aday erişimine açıldığını duyurdu. 

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, öğrenci ve velilerin MEB Sonuç Açıklama Sistemi üzerinden sonuçlarına ulaşabilecekleri bildirildi. MEB duyurusunda ayrıca adayların bundan sonraki süreç adına yapacakları işlemlere ilişkin de bilgiler aktardı.

MEB LGS SONUÇLARI AÇIKLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen sınavın ardından adayların doğru ve yanşış sayıları, puanları ve başarı sıralamaları netlik kazandı. Bu kapsamda bir milyona yakın öğrencinin katıldığı sınav sonuçlarına göre lise yerleştirmeleri yapılacak. Ayrıca bakanlık söz konusu sınav sonuçları için itirazda bulunacak adayların, 5 iş günü içerisinde itirazlarını sunabileceklerini ifade etti. 

Bunun yanında Milli Eğitim Bakanlığı kısa bir süre içerisinde, ortaöğretime geçiş tercih ve yerleştirme kılavuzu ile tercihlere esas kontenjan tablolarını ilan edecek. Tercihlere dair kontenjan detaylarının yayımlanmasının ardından öğrenciler veliler tercih işlemlerinde bulunacaklar. 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sınavı (LGS) tercih işlemlerinin ise önümüzdeki hafta içerisinde başlaması bekleniyor. 

LGS sonuçları için bakanlık resmi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir