Eğitim

MEB Liselere Geçiş Sınavı (LGS) Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Türkiye geneli 1 milyon öğrenci MEB tarafından 81 ilde gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sınavına katıldılar. 

1 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen sınav sonrası ise öğrenciler ve velililer LGS’nin ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar. 

Kamu İlanları olarak çok sayıda öğrencinin merak ettiği konuya ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan basın açıklamasının detaylarını paylaşıyoruz. 

MEB LSG SONUÇLARINI NE ZAMAN AÇIKLAYACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı, 2019 yılı Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarına ilişkin geçtiğimiz günlerde bir açıklamada bulunmuş, sonuçların açıklanacağı tarihi ilan etmişti. Öğrenciler ve veliler için yapılan basın açıklamasında LGS sonuçlarının 24 Haziran tarihinde duyurulacağı bilgisi paylaşıldı. 

TEOG sınavı yerine gelen LGS ikinci kez uygulandı. Öğrenciler istedikleri liselere giriş yapabilmek için sözel ve sayısal olmak üzere 2 bölüm halinde sınava tabi tutuldu. Söz konusu sınavda öğrenciler iki oturum halinde soruları cevaplandırdılar. İlk oturumda öğrenciler 50 soruluk sözel bölüm sorularına yanıt verirken bu oturum için öğrencilere 75 dakika süre verildi. İkinci oturum ise Sayısal bölümlerden oldu. Bu bölüm için ise 80 dakika verildi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir