Eğitim

MEB Önlem Aldı Mı? LGS’ye Girecek Öğrenci Sayısı Artacak

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkabvekili Özgür Özel, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi. 

Söz konusu soru önergesinde, 2020 yılında Liselere Geçiş Sınavına katılacak öğrencisinin çok büyük bir oranda artacağı ifade edildi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konuda herhangi bir önlem alıp almadığını ifade eden Özgür Özel oluşabilecek durumlara karşı uyarılarda bulundu. 

CHP’DEN LGS’YE YÖNELİK SORU ÖNERGESİ

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkabvekili Özgür Özel tarafından verilen soru önergesinde 2020 yılında Liselere Geçiş Sınavı’na giren öğrenci sayısının yüzde 54 artacağı bildirildi. Bu sayının çok fazla olduğunu ifade eden Özgür Özel öğrencilerin ınavla öğrenci alan okullara girme olasılığının azalacağını aktardı. Bu kapsamda söz konusu soru önergesinde öğrenci sayısında yaşanacak artış nedeniyle alınacak önlemler soruldu. 

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkabvekili Özgür Özel konuya dair ayrıca şu ifadeleri kullandı. 

“2012-2013 eğitim öğretim yılında ilkokula başlayan 1 milyon 870 bin 705 öğrencinin bu yıl 8. sınıf olduğu göz önüne alındığında, geçen yıla göre yüzde 54’lük bir artış söz konusu. Okulların kontenjanlarında artış yapılması gerekiyor. MEB bu konuda önlem almalı.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir