Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’dan Eğitim ve Yerel Seçim Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bazı temaslarda bulunmak adına Elazığ’a gitti. Burada katıldığı etkinlikler kapsamında açıklamalarda bulunan Ziya Selçuk eğitim konusu ve yerel seçimlere dair bazı değerlendirmelerde bulundu. 

Eğitimin seviye atlamasına ilişkin açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yapmış olduğu açıklamaların detayları şöyle,

BAKAN ZİYA SELÇUK’TAN EĞİTİM AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yapmış olduğu açıklamasında eğitim sisteminin daha iyi bir noktaya ulaşması için daha çok gayret göstereceklerini açıkladı. Bu kapsamda bulunan sürece dair değerlendirmelerini paylaşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanlığının anahtar kelimelerinden biri de yerel yönetimlerdir, dedi.

“Eğer Türk eğitim sisteminin yükselmesi, çocuklarımızın dünyayla yarışır hale gelmesi konusunda bir endişemiz ve bir beklentimiz varsa muhakkak surette yerel yönetimlerle eğitimi bağlamamız gerekiyor. O sebeple bu seçim çok önemli. Biz oy istemekle doğrudan doğruya ilgili değiliz. Biz gelecekten bahsetmekle, hizmet anlamında yapılacak işlerle ilgiliyiz. Eğer çocuklarımızın eğitimiyle ilgili bir talebimiz, beklentimiz varsa onunla ilgiliyiz. Eğer sizin böyle bir beklentiniz varsa bu konuda desteğinize talibiz. Bu destek olduğunda emin olun Türkiye eğitimle ilgili çıta atlayacak ve bunun neticesinde ekonomi büyüyecek, demokrasisi çok daha fazla gelişecek.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir