Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Müzecilik Seçmeli Ders Olacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tokat’ta gerçekleştirilen Şehir Müzesi’nin açılış etkinliğine katıldı. Bu kapsamda etkinliğe dair açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk müzecilik konusuna değindi ve bu konunun eğitimde yer alacağı bilgisini verdi.

MÜZECİLİK SEÇMELİ DERS OLACAK

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı etkinlik kapsamında yapmış olduğu konuşmasında müzeciliğin seçmeli ders olması için çalışmalar olduğunu açıkladı. Müzecilik konusuna ilginin artması için atılan bu adıma dair Bakan Ziya Selçuk şu ifadeleri kullandı. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yapmış olduğu konuşması.

“Bizim eğitimden anladığımız şey, sınıfların içinde yapılagelen dersler değildir. Bizim eğitimden anladığımız, hayat sahnesinin ta kendisidir ve hayat sahnesinde ne varsa eğitim de odur, aile odur, sosyal medya odur, sokak odur, müze odur. Bütün bunlarla eğitimin tamamlandığını düşünürüz. Bu sebeple eğitim sistemine olan katkısını da düşünerek müzenin ne kadar hayati bir konu olduğunu ve dünyada müzeciliğin çok uzun yıllardır, çok özel bir şekilde yapıldığını ve ülkemizde de bu konudaki eğitimlerin artması gerektiğinin farkındayız. O nedenle de bazı seçmeli dersler koyarak müzecilikle ilgili okullarımızda çocuklarımızın daha çok farkındalığını artırmayı hedefliyoruz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir