Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Sertifikaların Diplomaya Dönüştüğü Bir Döneme Gidiyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 2018 Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme (YLSY) Programı kapsamında kapsamında düzenlenen “Yurt Dışı Bursiyerler Vizyon ve Farkındalık Eğitimleri” toplantısına katıldı. 

Toplantı kapsamında bir konuşma gerçekleştirilen Bakan Selçuk hem toplantının amacına uygun hemde Türkiye’nin eğitim konularına dair açıklamalarda bulundu.

BAKAN ZİYA SELÇUK’TAN EĞİTİM AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yapmış olduğu konuşmasında eğitim konusunun ardından mesleki yeterlilik konusuna değindi. Eğitim faaliyetlerinin sadece akademik olarak diplomalarla ilgili olmadığını ifade eden Bakan Selçuk, diplomaların önemsizleştiği bir döneme doğru gidildiğini ifade etti. 

Beceri ve yetkinliklerin önemli olacağını ifade eden Ziya Selçuk sertifikaların diplomaya dönüştünü söyledi. Milli Eğitim Bakanı Selçuk’un açıklaması.

“Diplomaların giderek önemsizleştiği bir döneme doğru gidiyoruz. Artık beceri ve yetkinlik temelli bakış açısıyla, diploma yerine sürekli olarak, günlük, aylık, yıllık olarak değişen ihtiyaçları karşılayan sertifika sistemleri gibi yaklaşımlarla insanların belirli bir süre diplomayı beklemeden kendilerini yenileme ihtiyaçlarını karşıladığı, sertifikaları biriktirerek bunları diplomaya dönüştürdüğü bir döneme doğru gidiyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir