Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Bakanlığın E-Spor Çalışmaları Hakkında Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yapmış olduğu konuşmasında son yıllarda özellikle belirli yaş grubundaki öğrenciler arasında bir hayli ilgi gören e-Spor konusunda açıklamalarda bulundu. 

Bakan Ziya Selçuk bu konuda yapmış olduğu konuşmasında Milli Eğitim Bakanlığı’nın atacağı adımları değerlendirdi. 

MEB E-SPOR ÇALIŞMASI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, e-Spor konusuna dair yapmış olduğu konuşmasında Türkiye E-Spor Federasyonu ile bir çalışma içinde olduklarını bildirdi. 

Bu faaaliyetlerin en olumlu şekilde yürütülmesi için adımlar atılacağını ifade eden Ziya Selçuk konuşmasında şu ifadeleri kullandı. 

“Türkiye E-Spor Federasyonuyla bir çalışma yürütüyoruz. e-Spor konusunda, çocuklarımızın zarar görmemesi ve bunun daha olumlu bir şekilde kanalize edilebilmesi için bazı çalışmalarımız var. e-Spor konusundaki politikamızı 1,5 ay içerisinde kamuoyuyla paylaşmış olacağız. 843 bin öğretmen, 58 bin yöneticiye, 7 milyonun üzerindeki öğrenciye teknoloji bağımlılığı ve teknolojinin zararları konusunda eğitimler düzenlendi”

LİSE ÖĞRENCİLERİNE BECERİ BELGESİ AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuşmasında ayrıca lise öğrencilerine beceri belgesi uygulamasına dair de bilgiler verdi. 

Çok sayıda lise öğrencisinin lise eğitimi sonrası uluslararası düzeyde bir BT sertifikası alacağını ifade eden Bakan Selçuk ; ‘Ben lise mezunuyum ve filanca kuruluştan onaylı, dünyanın neresine gidersem gideyim kullanabileceğim sertifikalarım var’ diyebilecek. Şu anda İstanbul’da dört okulda pilot uygulamalarını yapıyoruz. Bu, çok yaygınlaşacak” dedi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir