Eğitim

Milyonlarca Öğrenciye Kötü Haber: Yaz Tatili Kısalabilir

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarında yaz tatili hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Selçuk açıklamalarında ara tatil uygulamasına geçildiğini ifade ederek 2023 vizyon belgesi ile birlikte eğitim öğretimin daha verimli hale getirilebilmesi için çalışmaların süreceğini belirtti. Ayrıca Bakan Selçuk açılkamalarının devamında öğretmenlerin eğitim sürecinden ara tatillere kadar birçok düzenlemenin hayata geçirildiğini vurguladı.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaz tatilinin uzun ve verimsiz bir süre olduğunu ifade ederek 30 ülkede yaz tatilinin olmadığını bu tür uzun tatillerin uygulandığını ve yaz tatilinin bir süre daha kısalabileceğini belirtti.

YAZ TATİLİ KISALABİLİR 

Bu konuya ilişkin Bakan Selçuk’un açıklamaları şöyle oldu:

“2023 vizyon belgesi koyduk. Her ay her yıl neyi nasıl yapacağımızı gösterdik. Bu ay kural değişecek mi diye düşünmesinler diye. Bir ülkede yaz tatili ne kadar uzarsa öğrenmede unutma artar. Öğretmen yıl içinde gerçekten çok yoruluyor. Dönem bittiğinde yoruldum diyor.

Ara tatillerin asıl amacı öğretmenlerdir. Ve öğretmenlerle birlikte bu tatil dönemlerinde verimli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Öğrenci ve velilerden ara tatillerden memnunlar. 3 aylık yaz tatili gerçekten çok verimsiz ve çok uzun. Aklınıza gelen 30 ülkede bu kadar uzun 3 aylık yaz tatili yok. İleride sezona yaymak koşuluyla yaz tatili 15 gün daha kısalabilir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir