Eğitim

Öğrenci Affı Teklifi 2019 Akademik Yılı Başında Değerlendirilsin Talebi

Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer öğrenci affını öngören kanun teklifine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Gündem konularını ve öğrenci affı meselesini değerlendirmek üzere Meclis’te bir basın toplantısı düzenleyen Ömer Fethi Gürer’in konuşmasının satır başları. 

ÖĞRENCİ AFFI DEĞERLENDİRİLSİN

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis’te yapmış olduğu konuşmasında öğrenci affına ilişkin sunulan kanun teklifini hatırlattı. Ömer Fethi Gürer konuşmasında yükseköğretim kurumlarında 1000 kadar öğrencinin disiplin suçu nedeniyle uzaklaştırıldığını söyledi. Bu öğrencilere af gelmesini talep eden ve sunulan kanun teklifini vurgulayan CHP’li Vekil, yeni akademik yılın başında bu öğrencileri eğitimlerinde yeniden devam edebilmeleri gerektiğini belirtti.

“Öğrenci affı bekleyen gençlerimiz için verdiğimiz kanun teklifinin, akademik yılın başında, bir an evvel görüşülüp çıkarılmasını talep ediyoruz. Çünkü günümüzde öğrenim, eğitim ve sınav kazanma zorluğu öğrenciler için büyük bir sıkıntı. Disiplin suçunun yanında çeşitli nedenlerle eğitimini bırakmak zorunda kalan öğrencilerimiz var. Af konusunun ele alınarak bu gençlerimizin eğitimlerine devam etmelerini arzu ediyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir