Eğitim

Ortaöğretimde Yeniden Yapılanma Süreci Başlıyor

Bir süredir gündemde olan ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın yoğun mesai harcadığı ortaöğretimde ders sayılarının azaltılması konusunda yeni gelişmeler yaşandı. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konuda yapmış olduğu çalışmaların ne süreçte olduğunu ve çalışmaların geleceğine dair açıklamalarda bulundu. 

ORTAÖĞRETİMDE YENİDEN YAPILANMA

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ortaöğretimde yeniden yapılanma olarak aktardığı çalışmaların kısa süre sonra ilan edileceğini bildirdi. 

Bu çalışmaların ders sayılarının azaltılması olarak görülmemesi gerektiğini vurgulayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmenlerin durumlarına dair de bilgi verdi. Ders sayılarının azaltılması ile ilgili olarak açıklamalarında öğretmenlerin herhangi bir mağduriyet yaşamayacaklarını vurgulayan Bakan Ziya Selçuk konuya dair şu ifadeleri kullandı. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından ele alınan ortaöğretimde yeniden yapılanma açıklaması;

“Bu sadece ders sayılarıyla ilgili değil, ortaöğretimin yeniden yapılandırılması ve ortaöğretimde kalitenin yükseltilmesiyle ilgili bir çalışma. Çalışmayı birkaç hafta içerisinde kamuoyuyla paylaşacağız. Fakat genel ilke olarak hiçbir öğretmenimizin açıkta kalması ya da norm kadro sorunu yaşaması, belirli birtakım gerekçeler nedeniyle öğretmenlerimizin derslerinin ellerinden alınması asla söz konusu olmayacak”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir