Eğitim

ÖSYM 2019 DGS Başvuru Süreci Başlıyor: Başvuru Tarihleri

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan sınav takvimine göre; 2019 yılı Dikey Geçiş Sınavı başvuruları başlayacak. Önlisans mezunu yada mezunu olacak adayların başvuru yapabileceği 2019 DGS başvurularına dair bilinmesi gerekenler. 

2019 DGS BAŞVURU SÜRECİ BAŞLIYOR

Üniversitelerin iki yıllık önlisans bölümlerinden mezun olan adaylar ile 2019 yılı içerisinde mezun olacak adaylar, eğitimlerine lisans bölümlerinde devam etmek adına Dikey Geçiş Sınavına katılacaklar. 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) yayımladığı sınav takviminde 2019 yılı Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvurularının Nisan ayının son döneminde alınmaya başlayacağını ilan etmişti. Yayımlanan sınav takvimine göre adaylar başvurularını 26 Nisan tarihinde ÖSYM’ye bildirmeye başlayacaklar. DGS başvuruları için adaylara yaklaşık 15 günlük bir süre tanınacak. 

2019 DGS başvuruları 8 Mayıs tarihinde sona erecek. Bu süre zarfında adaylar başvuru ücretini yatıracaklar ve ardından ÖSYM’ye başvuruda bulunacaklar. Başvurular ÖSYM Aday İşlemleri sistemi üzerinden elektronik olarak yapılabileceği gibi ÖSYM Merkezleri aracılığıyla şahsende yapılacak. 

2019 Dikey Geçiş Sınavı ise Haziran ayının sonunda yapılacak. 81 İl merkezinde gerçekleştirilecek sınav 30 Haziran tarihinde yapılacak.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir