Eğitim

ÖSYM 2019 DGS Başvuru Sürecinin Başladığını Duyurdu

ÖSYM Başkanlığı web sayfası üzerinden bir duyuru yayımlayarak Dikey Geçiş Sınavı’na katılacak adayların nasıl bir süreç izleyeceklerine dair bilgi verdi. 

ÖSYM tarafından yayımlanan başvuru kılavuzu ve başvuru yapacak adaylara yönelik duyuru metnine dair bilgiler şunlar;

DGS BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI

2019 yılı Dikey Geçiş Sınavı başvurusunda bulunacak olan adaylar başvurularını 2019 Dikey Geçiş Sınavı için başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 26 Nisan tarihinden itibaren yapmaya başlayacaklar. Başvuru sürci 8 Mayıs tarihine kadar devam edecek.

Adaylar bu süre zarfında başvurularını yapamazlarsa 21 Mayıs tarihinde ek başvuru hakkında başvurularını yapabilecekler. Dikey Geçiş Sınavı başvurusunda bulunacak olan adaylar 120 TL sınav ücreti yatıracaklar. Başvurular ise ÖSYM’ye ister internet üzerinden isternirse başvuru merkezleri aracılığıyla bildirilecek. 

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden başvuru yapacak adayların ÖSYM tarafından kabul edilir bir fotoğraflarının sistemde olması gerekiyor. Fotoğraflarının başvuru süreci dolmuş adaylar başvurularını ÖSYM Merkezleri aracılığıyla gerçekleştirecekler. Başvuru İşlemlerini tamamlayan adaylar sınava ise 30 Haziran 2019 tarihinde girecekler. Sınav sonuçları ise Temmuz ayında açıklanacak. 

DGS Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir