Eğitim

ÖSYM 2019 DGS Tercih Kılavuzu Ne Zaman Yayınlanacak? DGS Tercih Tarihleri

2019 Dikey Geçiş Sınavı sonuçları geçtiğimiz günlerde ÖSYM Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. 

Başarı sırası ve puanlarını öğrenen adaylar için artık tercih sürecini beklemeye başladılar. Peki ÖSYM Başkanlığı 2019 yılı Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercihlerini ne zaman almaya başlayacak? İşte ayrıntılar,

2019 DGS TERCİH İŞLEMLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Üniversitelerin iki yıllık bölümlerinden mezun olan adaylar eğitimlerine lisans bölümlerinde devam edebilmek adına 2019 DGS’ye katılım gösterdiler. Sınava giren ve sonuçları öğrenen adaylar için en doğru tercihte bulunmak için araştırma içerisindeler. Bunun ÖSYM’ye tercihlerini bildirecek adaylar sürecin başlamasını bekliyorlar. 

Bu konuda ÖSYM’den duyuru bekleyenler için ise hala açıklama geldi. ÖSYM Başkanlığı Sınav Takvimi’nde 2019 Dikey Geçiş Sınav tercihlerine dair bilgi vermedi. Ancak geçmiş yıllarda yapılan DGS tercihleri ile sürecin paralel olması bekleniyor. Bu çerçevede DGS tercihleri için Ağustos’un ikinci yarısı ile Eylül’ün ilk haftası öne çıkan tarih aralığı oluyor. DGS tercihleri için sürecin başlamasıyla beraber adaylar ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden tercihlerini yapacaklar. 

Tercih sonuçlarının ardından ise Eylül ayında üniversite kayıt dönemi başlayacak. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir