Eğitim

ÖSYM 2019-DİB-MBSTS Geç Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Hatırlanacağı üzere Şubat ayın içerisinde ÖSYM Başkanlığı resmi web sayfası üzerinden bir duyuru yayımlayarak 2019 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2019-DİB-MBSTS) başvuru ve sınav sürecine dair bilgi vermişti. 

Yayımlanan bu duyuruda 2019 DİB MBSTS için başvuruların 9 Şubat tarihinde başlayacağı bildirilmiş ve başvurular 28 Şubat tarihine kadar devam etmişti. 

Peki belirtilen bu başvuru tarihleri arasında başvurularını yapamayan adaylar için ÖSYM Başkanlığı’nca yayımlanan geç başvuru tarihlerine dair detayları aktarıyoruz. 

2019 DİB MBSTS GEÇ BAŞVURULARI

ÖSYM Sınav Takvimine göre; adaylar  2019 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2019-DİB-MBSTS) geç başvurularını 12 Mart tarihinde bir günlük süre içinde yapacaklar. Aynı gün hem başvuru yapacak olan adaylar sınav ücretini de yatırmak zorundalar. 

ÖSYM Başkanlığı 2019 DİB MBSTS sınav ücretini 150 TL olarak açıkladı. ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde geç başvurulara dair yapılan açıklama metni şu şekilde,

”Geç başvuru günü, 12 Mart 2019 tarihidir. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) yapacaklardır.”

2019 DİB MBSTS başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir