Eğitim

ÖSYM 2019 KPSS Sınav Giriş Belgelerini Yayımladı

ÖSYM Başkanlığı merakla beklenen 2019 yılı KPSS A Grubu sınav giriş belgelerinin belli olduğunu duyurdu.

2019 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavı’na katılacak adayların sınava giriş için kullanacakları ve KPSS’ye nerede gireceklerine dair bilgilerin yer aldığı Sınav Giriş Belgesine adaylar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden erişim sağlayacaklar. 

Adaylar, ÖSYM’nin internet sayfası üzerinden erişim sağlayacakları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ne, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaraları ve kendilerine ait şifreleri ile giriş yapacaklar. Adaylar bu sayfa üzerinden sınav giriş belgesinin çıktısını alacaklar.

ÖSYM BAŞKANLIĞI’NDAN KPSS DUYURUSU

KPSS A Grubu Sınav Giriş Belgeleri adına ÖSYM Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuru metni şu şekilde;

2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) Sınava Giriş Belgeleri Açıklandı

14 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacak olan 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgelerini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden saat 16.05’ten itibaren T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir.

ADAYLARA UYARI

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru metninde sınava katılacak adaylara yönelik bir de uyarı yer aldı. Sınava girecek adaylar için saat uyarısında bulunan kurum adaylara şu bilgilendirmeyi yaptı. 

”14 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacak olan 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavında adaylar (Genel Yetenek-Genel Kültür) oturumu için, saat 10.00’dan sonra (Eğitim Bilimleri) oturumu için ise 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir