Eğitim

ÖSYM 2019-YDS/1 Sınava Giriş Belgelerini Açıkladı

ÖSYM Başkanlığı resmi web sayfası üzerinden yayımladığı bir duyuru ile Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavına katılım gösterecek adaylara yönelik açıklamalarda bulundu. 

YDS için sınav giriş belgelerinin yayımlandığını bildiren kurum sınava katılacak adayların yapmaları gereken işlemleri de hatırlattı. 

YDS SINAV GİRİŞ BELGELERİ YAYIMLANDI

ÖSYM Başkanlığı’nca yayımlanan duyuru metninde sınava girecek adayların, sınav giriş belgelerini ÖSYM’nin aday işlemleri sistemi üzerinden alacaklarını ifade etti. Duyuruda 24 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan sınava ilişkin açıklamalarda bulunan ÖSYM adaylara şu uyarılarda bulundu. 

ÖSYM Başkanlığı tarafından Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019 YDS/1) için yayımladığı basın açıklaması;

”24 Mart 2019 tarihinde uygulanacak olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/1) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 14 Mart 2019 tarihinde saat 14.00’den itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir. DİKKAT! 24 Mart 2019 tarihinde uygulanacak olan YDS 2019/1 için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir