Eğitim

ÖSYM 2019-YDS/1 Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarlarını Yayımladı

ÖSYM Başkanlığı resmi web sayfası üzerinden 2019 yılı Yabancı Dil Sınavına giren adaylar için soru ve cevap anahtarlarının yayımlandığını ilan etti. 

2019 YDS SORU KİTAPÇIKLARI VE CEVAP ANAHTARLARI YAYIMLANDI

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru metnine göre, adaylar soru kitapçıkları ile cevap anahtarlarına 10 günlük süre boyunca erişim sağlayabilecekler. Soru ve cevap anahtarlarını görüntülemek isteyen adaylar ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemine giriş yaparak soru kitapçıklarını görüntüleyebilecekler. 

ÖSYM Başkanlığı Tarafından Yayımlanan Duyuru Metni

24 Mart 2019 tarihinde uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının (2019-YDS/1) Temel Soru Kitapçıklarına, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 26 Mart 2019 tarihinde saat 14.45’ten itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir.

Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir. 2019-YDS/1 Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarları (% 10) aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir