Eğitim

ÖSYM 2019 YDS İçin Nüfus Müdürlüklerinin Açık Olacağını Duyurdu

ÖSYM Başkanlığı önümüzdeki hafta sonu gerçekleştirilecek olan Yabancı Dil Sınavına ilişkin bir basın açıklamasında bulundu. 

Kurumun web sayfasından yapılan basın açıklamasında hem 2019 YDS’ye girecek adaylara uyarılar yapıldı hemde söz konusu sınav için sınav tarihinde Nüfus Müdürlüklerinin listesi yayımlandı.

ÖSYM’DEN YDS DUYURUSU

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuru metninde 2019 YDS’nin 24 Mart tarihinde yapılacağı hatırlatıldı. Kurum, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (2019-YDS/1) girecek adaylarda, sınav günündeT.C. Kimlik Kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için;

Sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 24 Mart 2019 tarihinde 07.00-10.00 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenleneceğini açıkladı. 

ÖSYM’den Nüfus Müdürlüğü Açıklaması

ÖSYM Başkanlığı yayımladığı basın açıklamasında sınav günü belge almak için Nüfus Müdürlüklerine gidecek adayların yapacakları işlemleri de hatırlattı. 

”Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan 2019-YDS/1 başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişeceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, 2019-YDS/1 Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekmektedir. ”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir