Eğitim

ÖSYM 2019 YKS Cevap Kağıtlarının Aday Erişime Açıldığını Duyurdu

2019 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için yeni bir duyuru yayımlandı. ÖSYM Başkanlığı’nın duyurular sayfası üzerinden yayımlanan bilgilendirme açıklamasında, 2019- YKS cevap kağıtları ve aday cevapları erişime açıldığı belirtdildi. 

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda cevap anahtalarının nasıl görüntüleneceğine dair bilgi de verildi.

ÖSYM’DEN YKS DUYURUSU

2019 YKS cevap kağıtlarını görüntülemek isteyen adaylar için yayımlanan duyuruda, ”019-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik (TYT), 2019-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 2019-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceliyebilmeleri amacıyla erişime açıldığı ifade edildi. ÖSYM Başkanlığı bu konuda yapmış olduğu açıklamasında adayların 10 gün boyunca bu cevap kağıtlarını görüntüleyebileceklerini bildirdi. 

Cevap Kağıdı Görüntüleme İşlemleri

ÖSYM Başkanlığı adayların cevap kağıtlarını görüntülemek için ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden bu işlemi yapacaklarını açıkladı. 

”Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kağıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kağıdı görüntüsünü, cevap kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir.”

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuru için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir