Eğitim

ÖSYM 2019 YKS Ek Tercih Sonuçlarını Ne Zaman Açıklayacak?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen üniversite yerleştirmeleri adına çok sayıda öğrenci ek tercih başvurusunda bulunmuştu. 

Tercih sürecinin geçtiğimiz günlerde sona ermesinin ardından öğrenciler YKS ek tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladılar. 

Üniversitelerde eğitim sürecinin başlamasına kısa bir süre kalmış olması adayları endişelendiriyor. Kamuilanlari.com olarak bizlerde bu süreci haberimizde ele aldık. 

2019 YKS EK TERCİHLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM tarafından açıklanacak olan ek tercihlerin önümüzdeki birkaç gün içerisinde ilan edilmesi bekleniyor. Zira ek tercih ile yerleştirmesi yapılan adaylar için kayıt süreci hemen başlayacak. Bu çerçevesinde 23 Eylül’de başlayacak ek tercih kayıt işlemleri öncesinde sonuçlar ilan edilecek.

Ek tercih elektronik kayıt işlemleri 23-25 Eylül 2019 tarihleri arasında, kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında tamamlanacak. 

2019 YKS ek tercihlerinin açıklanması ile adaylar sonuçlarını ÖSYM Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden öğrenecekler. Adaylar ek tercih sonuçları açıklandığı zaman ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden kendi durumlarını kontrol edebilecekler. 

Kamuilanlari.com olarak 2019 YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandığı zaman sizlerle anında paylaşacağız.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir