Eğitim

ÖSYM 2019 YKS Geç Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Üniversite hayali kuran adaylar 2019 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na katılacaklar. Bunun için sınav başvurusunda bulunan adaylar başvurularını geçtiğimiz günlerde tamamladılar. 

Ancak bazı adaylar ÖSYM tarafından açıklanan başvuru tarihlerinde başvurularını çeşitli nedenlerden dolayı yapamadılar. Başvurularını belirtilen tarihler arasında yapamayan adaylar ise geç başvuru tarihlerinde başvurularını yapacaklar. 

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza ÖSYM tarafından ilan edilen geç başvuru ve sınav tarihine ilişkin detayları aktarıyoruz. 

2019 YKS GEÇ BAŞVURULARI NE ZAMAN?

ÖSYM Başkanlığı tarafından açıklanan sınav takvimine göre 2019 YKS başvuruları 12 Şubat tarihinde başladı ve 6 Mart tarihinde sona erdi. İlan edilen bu tarihler arasında başvurularını yapamayan adaylar ise geç başvuru hakkından 19 Mart tarihinden yararlanacaklar. 

Adaylar 19 Mart tarihinde tek günlük süre içinde 2019 YKS geç başvuru hakkındna faydalanabilecekler. Bu süre içinde hem başvuru yapacak olan adaylar aynı gün sınav ücretini de bankalara yatıracaklar. 

2019 YKS NE ZAMAN?

ÖSYM; yayımladığı başvuru kılavuzunda 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (2019-YKS), 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacağını bildirdi. 

ÖSYM takvimine göre 15 Haziran 2019 tarihinde Temel Yeterlilik Testi (TYT), 16 Haziran 2019 tarihinde sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda Yabancı Dil Testi (YDT) gerçekleştirilecek. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir