Eğitim

ÖSYM 2019 YKS Tercih İşlemlerinin Başladığını Duyurdu

Üniversite hayali kuran adaylar için artık tercih süreci başladı. ÖSYM sınav takvimiyle daha önce açıklanan tercih sürecine dair ÖSYM yeni bir basın açıklaması yayımladı. 

ÖSYM Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden duyurulan basın açıklamasında tercih yapacak adayların yapmaları gereken işlemlere dair bilgiler verildi. ÖSYM’nin duyuru detayları Kamuilanlari.com adresinde. 

ÖSYM’DEN YKS TERCİH DUYURUSU

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda adayların tercihlerini 23 Temmuz 2019 tarihinde saat 09.00 itibariyle yapabilecekleri bildirildi. Duyuru metninde tercih işlemlerinin 29 Temmuz tarihinde sona ereceği de hatırlatılarak adayların bu tarihe kadar tercihlerini kuruma bildirmeleri gerektiği ifade edildi.

Ayrıca yayımlanan duyuruda adayların tercihlerini kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacakları açıklandı. Söz konusu duyuruda birde uyarıda bulunan ÖSYM şu ifadelere yer verdi.

”Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.”

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir