Eğitim

ÖSYM Aday İşlemlerinde 2019 ALES/2 Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına katılacak adaylar için ÖSYM Başkanlığı’ndan son dakika duyurusu yayımlandı. 

2019 ALES/2 kapsamında gerçekleştirilecek sınav için ÖSYM adayların sınav giriş yerlerinin belli olduğunu, sınava katılacak adayların sınav giriş yerlerini de gösteren belgelerini kurumun web sayfasından elde edebileceklerini bildirdi. 

ÖSYM’DEN ALES DUYURUSU

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda ayrıca ALES sınavı için adaylara saat uyarısı yapıldı. 

”22 Eylül 2019 tarihinde uygulanacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2019-ALES/2) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 12 Eylül 2019 tarihinde saat 14.00’den itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir. DİKKAT! 22 Eylül 2019 tarihinde uygulanacak olan 2019-ALES/2 için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.”

Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

ALES’e katılacak olan adaylar sınav giriş belgelerini ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden alacaklar. Burada T.C. numaraları ve kullanıcı şifresi ile sisteme giriş yapacak adaylar belgelerini bu sayfa üzerinden alabilecekler. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir