Eğitim

ÖSYM ALES 2019 Soru ve Sınav Cevap Kağıtları Aday Erişimine Açtı

ÖSYM Başkanlığı sabah saatlerinde yayımladığı bir duyuru ile 2019 yılı ALES/2 sonuçlarının açıklandığını adayların, sınav sonuçlarına kurumun sonuç açıklama sistemi üzerinden erişim sağlayabileceklerini bildirdi. 

Kurum Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına dair günün ikinci duyurusunu yayımladı. 

Bu duyuruda sınava katılan adaylar için soru kağıdı ve cevapların aday erişimine açıldığı ifade edildi. İşte 2019 ALES/2 sınav sorularına ilişkin duyuru.

ÖSYM’DEN ALES/2 SORU CEVAP DUYURUSU

ÖSYM tarafından yayımlanan bilgilendirme açıklamasında, adayların sınavda sorulara verdikleri yanıtları incelemeleri adına sınav soru ve cevap kağıdının aday erişimine açıldığı ifade eidldi. 

Adaylar bu erişim ile birlikte sorulara verdikleri yanıtı, soruların doğru cevaplarına ilişkin ayrıntıları inceleyebilecekler. 

”22 Eylül 2019 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/2) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 04 Ekim 2019 tarihinde saat 10.00’dan itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.”

ÖSYM tarafından ilan edilen soru ve cevap kağıtlarını incelemek isteyen adaylar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemini aracılığıyla bu belgeleri görüntüleyebilecekler.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir