Eğitim

ÖSYM Başkanlığı 2019 ALES/1 Başvuru Kılavuzunu Yayımladı

ÖSYM Başkanlığı resmi internet sitesinden yayımladığı bir duyurusunda 2019 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına katılacak adaylar için başvuru kılavuzunun yayımlandığını ilan etti. 

Söz konusu sınava katılacak adayların yapmaları gereken işlemlere dair bilgilerin yer aldığı basın açıklaması ve ALES Başvuru Kılavuzu detayları haberimizde.

2019 ALES BAŞVURU KILAVUZU YAYIMLANDI

ÖSYM tarafından yayımlanan başvuru duyurusunda, 2019 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı başvurularının 5 Mart tarihi itibariyle başladığı ve 13 Mart tarihine kadar devam edeceği açıklandı. 2019 ALES’in ise 5 Mayıs tarihinde yapılacağı ilan edildi.

Bu tarihler arasında başvurularını yapamayan adaylar geç başvurularını 28 Mart tarihinde yapacaklar. Sınava katılmak isteyen adaylar 120 TL sınav başvuru ücreti ödeyecekler. 

” 2019 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/1), 05 Mayıs 2019 tarihinde uygulanacaktır. Sınava başvurular, 05-13 Mart 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2019-ALES Kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar Kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Sınava başvuracak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.”

ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuz için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir