Eğitim

ÖSYM Başkanlığı 2019 ALES/1 Sınav Giriş Yerlerini Açıkladı

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına katılım gösterecek adaylara ilişkin ÖSYM Başkanlığı’nca bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuru metninde sınav öncesi adaylara dikkat edilmesi gereken hususlara dair bilgi verildi. 

ALES SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nın web sayfası üzerinde bulunan duyurular sayfasında yer alan basın açıklamasında 2019 ALES/1 sınavının 5 Mayıs tarihinde gerçekleştirileceği hatırlatıldı. Sınava girecek adayların sınav giriş belgelerinin belli olduğunu duyuran kurum sınav saati konusunda da uyarılarda bulundu. ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınav duyurusu şu şekilde. 

2019-ALES/1 Sınava Giriş Belgeleri Açıklandı

5 Mayıs 2019 tarihinde uygulanacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2019-ALES/1) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgelerini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden saat 14.00’den itibaren T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir. DİKKAT! 2019-ALES/1 için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir