Eğitim

ÖSYM Başkanlığı 2019-ALES/1 Soruları İle Cevap Anahtarını Aday Erişimine Açtı

2019 yılı için Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına katılan adaylar için ÖSYM Başkanlığı’ndan bir duyuru geldi. 

Kurum yayımladığı duyurusunda, geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen 2019-ALES/1 soru ve cevaplarının bir kısmının aday erişimine açıldığını bildirdi. 

ÖSYM’DEN ALES SORU CEVAP DUYURUSU

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan basın açıklamasında adayların; 5 Mayıs tarihi itibariyle gerçekleştirilen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’nda sorulan soruların bir bölümünü görüntüleyebilecekleri bildirildi. 

Sınav sorularının belirli bir süre boyunca aday erişimine açık kalacağını ilan eden Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, adayların bu süre boyunca ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden soru ve cevapları görüntüleyebileceklerini bildirdi. 

Konuya dair ÖSYM Başkanlığı’nın internet sayfasında yer alan açıklama metnini aşağıda paylaşıyoruz. 

2019-ALES/1 Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı

05 Mayıs 2019 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2019-ALES/1) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının % 10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 07 Mayıs 2019 tarihinde saat 13.45’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Soru ve Cevaplar için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir