Eğitim

ÖSYM Başkanlığı 2019 EUS Tercih Başvurularına İlişkin Duyuru Yayımladı

Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınav sonuçlarına göre tercih yapacak adaylar için ÖSYM Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden bir duyuru yayımlandı 

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda tercih süreci ile tercih başvuru işlemlerine dair bilgi verildi. 

ÖSYM’DEN EYS TERCİH DUYURUSU

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı tercih duyurusunda sürecin başladığı bildirildi. Bu kapsamda adayların aşağıda yer alan duyuruda belirtilen son başvuru tarihine kadar tercih işlemlerini ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapmaları gerektiği ifade edildi. 

2019-EUS: Tercihlerin Alınması

2019-EUS tercih işlemleri, 17-23 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Tercih işlemi, 23 Ekim 2019 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapacaklardır. Yerleştirme işleminde 2019-EUS Başvuru kılavuzunda yer alan ilke ve kurallar uygulanacaktır. Adayların tercihlerini yapmadan önce ilgili kılavuzu dikkatlice incelemeleri ve tercih süresince yayımlanan tablodan yararlanmaları gerekmektedir.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir