Eğitim

ÖSYM Başkanlığı DGS 2019 Sınav Giriş Belgelerini Açıkladı

ÖSYM Başkanlığı resmi internet sitesinden yayımladığı bir duyuru ile 2019 yılı Dikey Geçiş Sınavına katılacak adayların, sınav yerlerinin belli olduğunu duyurdu. 

ÖSYM tarafından yayımlanan duyura 2019 DGS adaylarının sınav yerlerini nasıl öğreneceklerine ve bundan sonraki süreçte neler yapacaklarına dair bilgi verildi. 

2019 DGS SINAV YERİ BİLGİLERİ SORGULAMA

ÖSYM  Başkanlığı’nın kurumsal web sayfası üzerinden ilan edilen basın açıklamasında, adayların sınav yeri belirleme işlemlerinin tamamlandığı ifade edildi. Adayların kurumun Aday İşlemleri Sistemine girerek sınav yerlerinin öğrenebileceklerinin bildirildiği duyuruda, adaylara sınav saatine ilişkin uyarılarda yapıldı. 

ÖSYM Tarafından Yayımlanan Basın Açıklaması

30 Haziran 2019 tarihinde uygulanacak olan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavına (2019-DGS) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgelerini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden saat 14.00’den itibaren T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir.

DİKKAT! 2019-DGS için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir