Eğitim

ÖSYM Başkanlığı e-YDS 2019/6 Sınav Giriş Belgelerini Açıklandı

ÖSYM Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına katılacak adaylara yönelik bir duyuru yayımladı. ÖSYM’nin yayımladığı duyuruda, Haziran ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan e-YDS 2019/6 İngilizce sınavı için aday giriş belgelerinin yayımlandığı duyuruldu. 

ÖSYM’DEN e-YDS DUYURUSU

ÖSYM yayımladığı basın açıklamasında 2019/6 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının yapılacağı tarih hakkında bilgi verdi. 22 Haziran’da gerçekleştirilecek sınav öncesinde adayların sınav giriş belgesi alması gerektiğini ifade eden ÖSYM, bu belgenin aday işlemleri sistemi üzerinden alınabileceği duyuruldu. Adaylar için yapılan basın açıklamasında ayrıca sınava katılacak adaylara sınav saati uyarısı da yapıldı.
İşte ÖSYM Başkanlığı’nın Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına katılacak adaylar için yayımladığı o basın açıklaması

e-YDS 2019/6 İngilizce Sınava Giriş Belgeleri Açıklandı

”22 Haziran 2019 tarihinde uygulanacak olan e-YDS 2019/6 İngilizce adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 19 Haziran 2019 tarihinde saat 14.00’den itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir. DİKKAT! 22 Haziran 2019 tarihinde uygulanacak olan e-YDS 2019/6 İngilizce için adaylar, saat 13.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir