Eğitim

ÖSYM’den 2018-YDUS Tercih Duyurusu

ÖSYM Başkanlığı web sayfası üzerinden Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavına katılan adaylara yönelik bir basın açıklaması yayımladı. 

Kurum tarafından yayımlanan basın açıklamasında söz konusu sınav için tercih işlemlerinin başladığını uyarısı yapıldı. 

YDUS TERCİH İŞLEMLERİ BAŞLADI

ÖSYM Başkanlığı söz konusu Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı için tercihte bulunacak adayların tecihlerini 19 Nisan tarihi ile 29 Nisan tarihi arasında yapacaklarını aktardı. 

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapılacak olan tercih işlemlerine dair yayımlanan duyuru metni şu şekilde,

ÖSYM Başkanlığı Tarafından Yayımlanan Duyuru Metni

2018 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2018-YDUS) tercih işlemleri, 19-29 Nisan 2019 tarihleri arasında bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden internet aracılığıyla yapılacaktır. Yerleştirme, 2018- YDUS Başvuru Kılavuzunda yer alan ilke ve kurallara göre yapılacaktır.

Tercih Alınacak Alanlar : Çocuk Cerrahisi, Deri ve Zührevi Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Halk Sağlığı, Kalp ve Damar Cerrahisi, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Radyoloji, Tıbbi Mikrobiyoloji, Tıbbi Patoloji ve Üroloji

Davası süreci devam eden alanlarla (İç Hastalıkları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Anesteziyoloji ve Reanimasyon) ilgili değerlendirme ve tercih işlemi idari yargı kararı sonrasında yapılacaktır.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir