Eğitim

ÖSYM’den 2019 ALES/1 Geç Başvurularına İlişkin Uyarı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) kendisine ait kurumsal sosyal medya hesabı üzerinden 2019 yılı ALES başvurusunda bulunamamış adaylar için bir duyuru yayımladı. 

ÖSYM Başkanlığı yayımladığı duyurusunda çeşitli nedenlerden dolayı ALES başvurusunda bulunamayan adayların geç başvuru gününde başvurularını yapabilecekleri bildirildi. 

ÖSYM’nin ALES geç başvuru tarihlerine ilişkin yapmış olduğu açıklaması haberimizde. 

ÖSYM’DEN ALES DUYURUSU

ÖSYM Başkanlığı resmi Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımında; 2019 yılında Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’na (2019-ALES/1) girmek isteyen ancak başvurularını daha önceden belirtilen tarihler arasında yapamayan adaylara geç başvuru gününü hatırlattı. 

Kurum yapmış olduğu duyurusunda adayların gün içerisinde 2019 ALES/1 başvurularını saat 23.59’a kadar yapabileceklerini duyurdu. ÖSYM Merkezleri üzerinden yapılacak olan başvuruların ise mesai saatleri içerisinde yapılabileceği aktarıldı. 

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/1) için yayımlanan o duyuru metni,

”2019-ALES/1 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı için bugün (28 Mart 2019) geç başvuru günüdür. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru bugün saat 23.59’da sona erecek. ”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir