Eğitim

ÖSYM’den 2019 ALES/2 Başvuru Duyurusu

ÖSYM Başkanlığı resmi internet sitesi aracılığıyla Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına katılacak adaylara ilişkin bir duyuru yayımladı. 

Kurum tarafından yayımlanan duyuruda, 2019 yılı 2. ALES sınavına katılacak adaylar başvurularını ne zaman ve nasıl yapacaklarına dair bilgi verildi. ÖSYM Başkanlığı’nın ALES başvuruları adına yayımladığı duyuru detayları haberimizde. 

ÖSYM’DEN ALES BAŞVURU DUYURUSU

ÖSYM söz konusu sınava katılım gösterecek olan adayların başvurularını 9 Temmuz tarihi itibariyle yapmaya başlayacaklarını açıkladı. 17 Temmuz tarihine kadar devam edecek olan başvuru sürecinde adaylar ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden başvurularını yapacaklar. 

Kurum sınava dair detaylı bilgi edinmek isteyen adayların ALES Başvuru Kılavuzuna, ÖSYM’nin resmi sites üzerinden ulaşacabileceklerini de hatırlattı.

ÖSYM Tarafından Yayımlanan ALES Başvuru Duyurusu

2019 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/2), 22 Eylül 2019 tarihinde uygulanacaktır. Sınava başvurular, 09-17 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 11:30’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapabileceklerdir. Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2019-ALES Kılavuzunda yer almaktadır.

Adaylar Kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Sınava başvuracak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir